ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ «ՆՎԻՐԻՐ ԳԻՐՔ» ՄԻՋՈՑԱՌՄԱՆԸ
Ս/թ փետրվարի 18-ին Մեծամոր քաղաքի Ս․ Գալստյանի անվան թիվ 2 ավագ դպրոցում կայացավ «Նվիրիր գիրք» խորագրով միջոցառումը։ «Ռոսատոմ» պետկորպորացիայի համագործակցությամբ այս նախագծի նպատակն աճող սերնդի մեջ ընթերցանության հանդեպ հետաքրքրության, նոր գիտելիքներով մշտապես զինվելու ցանկության ամրապնդումն էր, ինչպես նաև քաղաքի դպրոցական գրադարանների համալրումը նոր գրքերով։
Միջոցառմանն այլ հրավիրվածների թվում ներկա էր նաև «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի խորհրդական Գերա Սևիկյանը։ Ընդգծելով նախաձեռնության կարևորությունն ու խորհուրդը և դիմելով դպրոցականներին՝ իր ելույթում Գ․ Սևիկյանը նշեց․ «Դուք գալիս եք փոխարինելու մեզ պետական կարևոր և պատասխանատու ոլորտներում, և շատ կարևոր է, թե ինչ հնարավորություններով և գիտելիքներով եք մեկնարկելու։ Այդ առումով այս նախագիծը կարևոր նշանակություն ունի, քանի որ գրքերի և ընթերցանության շնորհիվ միայն կարող եք բավարարել գիտելիքների այն անհրաժեշտ մակարդակը, որը կապահովի ձեր կայուն տեղը ցանկացած ոլորտում»։

УЧАСТИЕ В МЕРОПРИЯТИИ “ПОДАРИ КНИГУ”
18 февраля 2022 года в старшей школе №2 имени С. Галстяна состоялось мероприятие под названием “Подари книгу”. Цель данного проекта, осуществляемого в сотрудничестве с Госкорпорацией “Росатом”, заключается в повышении интереса подрастающего поколения к чтению, усилении желания постоянно вооружаться новыми знаниями, а также пополнении школьных библиотек города новыми книгами.
Среди других приглашенных на мероприятии присутствовал также советник генерального директора ЗАО “ААЭК” Гера Севикян. Подчеркнув важность и цель данной инициативы и обращаясь к школьникам, Г. Севикян в своей речи отметил,- “Вы придете нам на смену в ответственных сферах, и очень важно то, с какими возможностями и знаниями вы начнете свой путь. В этом смысле данный проект имеет существенное значение, поскольку лишь благодаря книгам и чтению вы сможете достичь необходимого уровня знаний, который обеспечит ваше устойчивое место в любой отрасли.