ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ «ՆՎԻՐԻՐ ԳԻՐՔ» ՄԻՋՈՑԱՌՄԱՆԸ
Ս/թ փետրվարի 18-ին Մեծամոր քաղաքի Ս․ Գալստյանի անվան թիվ 2 ավագ դպրոցում կայացավ «Նվիրիր գիրք» խորագրով միջոցառումը։ «Ռոսատոմ» պետկորպորացիայի համագործակցությամբ այս նախագծի նպատակն աճող սերնդի մեջ ընթերցանության հանդեպ հետաքրքրության, նոր գիտելիքներով մշտապես զինվելու ցանկության ամրապնդումն էր, ինչպես նաև քաղաքի դպրոցական գրադարանների համալրումը նոր գրքերով։
Միջոցառմանն այլ հրավիրվածների թվում ներկա էր նաև «ՀԱԷԿ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի խորհրդական Գերա Սևիկյանը։ Ընդգծելով նախաձեռնության կարևորությունն ու խորհուրդը և դիմելով դպրոցականներին՝ իր ելույթում Գ․ Սևիկյանը նշեց․ «Դուք գալիս եք փոխարինելու մեզ պետական կարևոր և պատասխանատու ոլորտներում, և շատ կարևոր է, թե ինչ հնարավորություններով և գիտելիքներով եք մեկնարկելու։ Այդ առումով այս նախագիծը կարևոր նշանակություն ունի, քանի որ գրքերի և ընթերցանության շնորհիվ միայն կարող եք բավարարել գիտելիքների այն անհրաժեշտ մակարդակը, որը կապահովի ձեր կայուն տեղը ցանկացած ոլորտում»։

PARTICIPATION IN THE EVENT ENTITLED “PRESENT WITH A BOOK”
On 18 February, 2022 an event entitled “Present with a book” was held in high school №2  named after S. Galstyan. The purpose of the project, which is being implemented in cooperation with the “Rosatom” State Corporation, is to increase the interest of the oncoming generation towards reading, to increase their intention to be continously armed with new knowledge, as well as to replenish the school libraries of the town with new books.
Among the other invitees the event was also attended by Gera Sevikyan, Adviser to the HAEK CJSC general director. Having emphasized the importance and the objective of this initiative and addressing to the schoolchildren G. Sevikyan stated in his speech, “You’ll replace us in essential and responsible fields and the capabilities and knowledge you will start your path with are very important. In this respect this project is essential since only thanks to books and reading you will be able to achieve the required level of knowledge that will ensure your sustainable place in any area.