ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ ՀԱԷԿ-ՈւՄ
Ս/թ ապրիլի 8-ին աշխատանքային այցով ՀԱԷԿ-ում էին АО "Русатом Сервис" ընկերության ներկայացուցիչները՝ գլխավոր տնօրեն Եվգենի Սալկովի ղեկավարությամբ:
Հանդիպման օրակարգում ՊՆՎ-2022-ի ժամանակացույցի և АО "Русатом Сервис"-ի հետ կնքված պայմանագրերի շրջանակներում նախատեսվող աշխատանքների քննարկումն էր:
ՊՆՎ-2022-ի ընթացքում ռուսական մի շարք ենթակապալառու ընկերությունների մասնագետների հետ համատեղ նախատեսվում է իրականացնել ակտիվ գոտու վթարային հովացման, սպրինկլերային, հուսալի սնուցման համակարգերի արդիականացման, ինչպես նաև այլ աշխատանքներ:
Քննարկումների և փոխադարձ հարցուպատասխանի արդյունքում կողմերը պատրաստակամություն հայտնեցին հնարավոր բոլոր ջանքերը ներդնել՝ սահմանված ժամանակացույցով նախատեսվող աշխատանքները ժամանակին և որակով իրականացնելու ուղղությամբ:

A WORKING MEETING AT THE ANPP
On April 8, 2022 the representatives of the "Rusatom Service" JSC led by Yevgeny Salkov, Director General were at the ANPP on a working visit.
The meeting agenda included the discussion of the Outage-2022 schedule and the activities to be implemented under the contracts concluded with the "Rusatom Service" JSC.
During Outage-2022 it is scheduled to perform activities aimed at modernization of the emergency core cooling system, spray system, reliable power supply system, as well as other activities jointly with specialists of a number of Russian subcontractors.
As a result of interactive discussions the parties expressed their willingness to make every effort for a timely and proper implementation of the work envisaged by the established schedule.